Aktualności

Aga eliminuje Bacsinszky

08.07.2017

Agnieszka po raz drugi w tegorocznym Wimbledonie zmuszona była odrabiać straty i po raz drugi skutecznie odwróciła losy pojedynku. Na korcie centralnym Aga pokonała dzisiaj Timeę Bacsinszky 3-6, 6-4, 6-1 i awansowała do czwartej rundy Wimbledonu. Dokonała tej sztuki już po raz dziesiąty w karierze. Kolejną rywalką Agnieszki będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Relacja eurosport.onet.pl

Kontrolę zaczęła przejmować powoli, ale sukcesywnie. Bardzo ważny był drugi gem drugiego seta - najdłuższy w całym spotkaniu. Po czterech równowagach Radwańska utrzymała podanie i szala zwycięstwa delikatnie zaczęła spoglądać w jej stronę. Kluczowe było dwa kolejne gemy. Polka przełamała na 2:1, po czym obroniła breakpointa i podwyższyła na 3:1. Bacsinszky zaciekle goniła, miała szansę na breaka przy 3:2 dla Polki, ale ta i tym razem się obroniła.

Przegrany drugi set spotęgował problemy fizyczne Timei Bacsinszky. Można było odnieść wrażenie, że Szwajcarka postawiła wszystko na jedną kartę, celując w wygraną w dwóch setach, jakby zdając sobie sprawę, że na zwycięstwo na pełnym dystansie nie ma szans.

I rzeczywiście w decydującej partii tenis Bacsinszky kulał - dosłownie i w przenośni. Między setami szwajcarska tenisistka poprosiła o przerwę medyczną. Opatrywana przez dłuższą chwilę wróciła na kort z opasłym bandażem na lewym udzie. Do gry wróciła tylko fizycznie. Mentalnie była już myślami w domu. Była dwie piłki od tego, by decydującego seta przegrać do zera. Obudziła się przy stanie 0:5, akurat na pożegnanie z londyńską imprezą.