Aktualności

Seul: Aga pokonuje Mattek-Sands

18.09.2018

Agnieszka udanie rozpoczęła turniej KEB Hana Bank Korea Open w Seulu. Aga pokonała w pierwszej rundzie Amerykankę Bethanie Mattek-Sands w dwóch setach, 6-4 7-5.

Relacja sport.tvp.pl

Polska tenisistka w tym sezonie miała wiele problemów z kontuzjami i nie może go zaliczyć do udanych. Postanowiła odbudować się w Seulu, gdzie występuje po raz pierwszy od czterech lat – Wówczas dotarła do ćwierćfinału. Rok wcześniej triumfowała w tym turnieju.

Pierwszego seta obie zawodniczki rozpoczęły bardzo skoncentrowane. Do stanu 3:3 utrzymywały swoje podanie. W siódmym gemie serwowała Radwańska, ale tym razem Amerykanka wykorzystała drugiego break pointa. To nie podłamało krakowianki, która już w kolejnym gemie popisała się przełamaniem powrotnym. To zdecydowanie wyprowadziło z równowagi rywalkę, która przegrała dwa kolejne gemy i set zakończył się po 41 minutach.

Druga partia również miała dramatyczny przebieg. Do stanu 4:4 obie zawodniczki zanotowały po jednym przełamaniu. Na 5:4 wyszła Mattek-Sands, choć podawała Polka. Amerykanka serwowała po zwycięstwo w secie, jednak nasza zawodniczka nie dała jej najmniejszych szans, wygrywając do 15.

Dwa kolejne gemy to profesorska gra Radwańskiej, która nawet przez chwilę nie pozostawiła złudzeń rywalce – wygrała do zera (przy swoim podaniu) i do 15 (przy podaniu rywalki).