Aktualności

Wimbledon: Horror w pierwszej rundzie za nami

02.07.2018

Dramatycznie rozpoczęła się walka Agnieszki na kortach Wimbledonu. W pierwszej rundzie turnieju, po trzysetowym horrorze pokonała rumuńską kwalifikantkę Elenę-Gabrielę Ruse 6-3, 4-6, 7-5, broniąc po drodze aż sześć piłek meczowych.

Relacja za sport.tvp.pl:

To było bardzo dziwne spotkanie. Do stanu 5:0 dla Radwańskiej w pierwszym secie nic nie wskazywało na to, że Ruse będzie w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z Polką. Rumunka obroniła jednak dwa setbole, złapała wiatr w żagle i choć ostatecznie partia padła łupem krakowianki (6:3), to końcówka zapowiadała, że w tym meczu może być jeszcze ciekawie.

I tak było. Ruse ryzykowała niemal w każdej wymianie, a że długimi fragmentami praktycznie wszystko jej wychodziło, to w pełni zasłużenie doprowadziła do trzeciego seta. A w nim działy się cuda. Zwłaszcza w dziesiątym gemie – Rumunka miała sześć meczboli, ale nie zdołała wykorzystać choćby jednego.

Raz ładnie zagrała Radwańska, ale w pięciu pozostałych przypadkach Ruse popełniła proste błędy i na własne życzenie przegrała wygrany mecz. Po doprowadzeniu do remisu Polka nie miała już żadnych kłopotów z rywalką i po chwili cieszyła się z awansu do 2. rundy.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Lucie Safarova. Z pięciu pojedynków z Czeszką wygrała tylko jeden, ale po raz ostatni panie rywalizowały przed siedmioma laty (2011).